Bizi ArayınBizi Arayın...


İzmir Baymak Kombi Servisi

İzmir Baymak Kombi Servisi

       İzmir'de Merkez  Baymak Kombi Servisi olarak Tamir Bakım Montaj Yedek Parça sektöründe hizmet vermekteyiz. İzmir'in bir cok semtine en kısa sürede donanımlı araçlarımızla ve deneyimli Yetkili Servis anlayışıyla hizmetveren Teknisyen Tekniker ve stajyerlerimizle  siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk ve memnuniyet duymaktayız YILDIRM TEKNİK  Kurumsal kimliğiyle yıllardır Baymak markalı ürünlere hizmet vermektedir ve vermeye devam edecektir. Bizlerei 0232 256 7 470 nolu telefondan 0532 634 24 05 nolu Cepten yildirimteknik@msn.com  Mail adresimizden info@yildirimteknik.net ten Servis Çağır Canlı Destek Bizlere ulaşabilirsiniz...

  

SMS İle Bildirim Sistemi

08:00

20:00

Mesai Saatleri Ofis Numaralarımız

Çağrı Merkezi                                     0 850 433 4535       

Firmamız İzmirin Tüm Bölgelerine Hizmet vermektedir

Mobil santral                              0 532 111 35 30


 

0232 256 7 470 ARAYIN.

info@izmirteknik.net

 

 

Şikayet ve öneriler için bize yazın

0 532 634 24 05 ACIL servis.

yildirimteknik@msn.com

   
0 532 634 24 05 Teknik Destek WhatsApp Hattı

 

 

 

Baymak Kombi  E10 hata kodu veriyor

Baymak Kombi  E10 hata kodu: Düşük su basıncı arızasıdır problem ile alakalıdır genel olarak buna tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur.Probleminizi tespit ettikten sonra lütfen kendiniz müdahale etmeyin. Aksi takdirde olası kazalar yaşayabilir ve ekonomik kayıplar meydana gelebilir. Hemen servisimizi arayarak teknik destek isteyin.

 Baymak Kombi Eo5 arızas

Kombilerde peteklerinize gönderilen suyun sıcaklığını ölçen sıcaklık sensörü NTC mevcuttur.

Bu sensör suyun sıcaklığını ölçerek karta komut verir ve kart alev boyunu ayarlaması için gaz valfine komut verir. Yani ayarladığınız sıcaklık örnek verecek olursak 50derece ise kombi bu sıcaklığa kadar ısıtma yapar (+/- 5 derece). Sonra alev boyunu minimuma çeker ve bir süre sonra alevi keser.

Sıcaklık sensorü bozulmaya başladığında her zaman ekranda arıza kodu vermez. Ama yanlış sıcaklıklar ölçtüğünde yakıtınızı ve ısınmanızı etkilemeye başlar.

Cihazın kalorifer sensörü bozulduğu zaman ekranda E05 arıza kodunu verir.

 Baymak Kombi Eo3 arızas

Bacalı modellerde bina bacasının çekişinde problemler olduğu zaman kombinin davlumbazında aşırı sıcaklık birikir ve baca termostatının atmasına sebep olur. Bunun sonucunda ise cihaz ekranında E03 arızası belirir.

Hermetik modellerde ise fan da zamanla sargılarında kısa devreler, rulmanlarında yıpranmalar olur ve olması gereken devirde çalışamaz. Dolayısı ile de hava proses tadına yeterli basıncı uygulayamaz.

Veya hava prosestadı fandan yeterli basıncı alır ama özelliğini yitirdiğinden dolayı kombiyi çalıştırmaz.

Başka bir olasılık ise elektronik kart fanı devreye sokamıyor olabilir.

Bunların sonucunda ise kombi  sürekli E03 arızası verir.

 Baymak Kombi Eo2 arızası

Uzun süre kullanılmayan kombilerin pompaları sıkışabilir. Kombiyi açtığınız zaman ise sıkışıklıktan dolayı pompa dönemez, suyu dolaştıramaz ve sistemde aşırı sıcaklıklara yol açar.

Veya tesisatınızda gereksiz yere kullanılan dirsekler, zamanla oluşan paslanma, çamurlaşmalar yüzünden su rahatlıkla sirküle edilemez ve sistemde aşırı ısı birikmelerine yol açabilir.

Kombinin üç yollu vanası görevini yapamıyor veya vana motoru bozuk ise kullanım suyuna gönderilmesi gereken sıcak su petek hattına karışabilir ve esanjör petek borusu üzerinde aşırı ısınmalara yol açabilir.

İşte bu aşırı ısınmalar sonucu cihazda E02 hata kodu belirir.

Yaklaşık 2 saniye RESET düğmesine basılı tutun ve arızanın düzelmesini bekleyin. Eğer kombi çalıştıktan sonra tekrar E02 veriyor ise kombiyi kapatıp TEKNİK SERVİS çağırmanız gerekir.

 Baymak Kombi Eo1 arızası

Kombiyi çalıştırmadan önce evinizin önündeki gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz kombiye gaz gelmesi lazım ki ateşleme yapabilsin.

Gaz vanaları açık ve kombiyi çalıştırdığınızda cihaz E01 arızası veriyor ise brülörde tıkanma, ateşleme bujilerinde şaseye atlama, bujilerde çatlak veya buji bakımsızlıktan dolayı kurum bağlamış olabilir ve arızaya geçer.

Bir başka olasılık ise cihazın elekteronik kartı pompa, fan, ateşlemeye kadar komut verir fakat gaz valfine komut gönderemez ve gaz valfi gaz yolunu açamaz, dolayısı ile cihaz E01 arızası verir.

Diğer bir olasılık elektronik kart gaz valfine kadar tüm komutları verir fakat gaz valfin bobinlerinde problem olabilir ve devreye girmez, gaz yolunu açamaz ve cihaz sürekli E01 arızası verir.

Bu arızada eğer sorun bujilerde ise buji önce temizlenmeli, arıza devam ediyor ise değiştirilmelidir.

Eğer elektronik kart arızalı ise değiştirilmelidir.

Eğer gaz valfinde problem var ise yenisi ile değiştirilmelidir.

Bu işlemler TEKNİK SERVİS tarafından yapılabilecek işlemler olduğu için teknik servis çağırmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde kombi hata veya dalgınlıkla yapılacak yanlış işlemde can ve mal kaybına yol açabilecek sorunlar ortaya çıkarır.

Baykan kombi E 07 veya LED 80° + LED 60° arıza kodu veriyor

Baykan kombi E 07 veya LED 80° + LED 60° arıza kodu veriyor POMPADA GÖRÜLEN ANORMALLİK İLE İLGİLİ KOD Devir daimcide görülen anormal bir durum karşısında belirir. Pompayı bloke olmaktan kurtarmak için ekranlı modellerde “E” ile işaretli RESET tuşuna basarak kombi bloke olmaktan kurtarılır. Düğmeli modellerde ise “A” ile işaretli düğme Reset pozisyonuna bir an için getirilir. Eğer problem devam ediyor ise bir servis ile temas kurulmalıdır. Problem ile alakalıdır genel olarak buna tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur. Probleminizi tespit ettikten sonra lütfen kendiniz...

·Baykan kombi E 05 veya LED 30° + LED 40° arıza kodu veriyor

Baykan kombi E 05 veya LED 30° + LED 40° arıza kodu veriyor MODÜLATÖR (KİPLEYİCİ)DE GÖRÜLEN ANORMALLİKLER İLE İLGİLİ KOD Modülatör üzerinde bir anormallik tespit edildiğinde belirir, kombi bloke olmaz çalışmaya devam eder. Böyle bir durumda gaz vanalarının modülatör ile olan bağlantıları kontrol edilmelidir. Eğer söz konusu durum devam ediyorsa yetkili bir servis ile temas kurulmalıdır. Problem ile alakalıdır genel olarak buna tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur. Probleminizi tespit ettikten sonra lütfen kendiniz müdahale etmeyin. Aksi takdirde olası kazalar yaşayabilir ve ekonomik kayıplar...

·Baykan kombi E 06 veya LED 70° arıza kodu veriyor

Baykan kombi E 06 veya LED 70° arıza kodu veriyor GÖNDERİLEN SUYUN SICAKLIĞININ 90°C’Yİ AŞMASI İLE İLGİLİ KOD Gönderilen suyun sıcaklığının 90°C’yi aşması durumunda belirir, bu durum kombinin geçici bir süre sönmesine neden olur, bu süre sonrasında sıcaklık 90°C sınırının altına düşünce kombi otomatik olarak yeniden açılır (burada RESET ile müdahale yapmaya gerek YOKTUR).  Eğer problem devam ediyor ise bir servisin müdahalesi gereklidir. Problem ile alakalıdır genel olarak buna tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur. Probleminizi tespit ettikten sonra lütfen kendiniz müdahale etmeyin. Aksi takdirde ...

·Baykan kombi E 09 veya LED 70° arıza kodu veriyor

Baykan kombi E 09 veya LED 70° arıza kodu veriyor GÜVENLİK TERMOSTATININ DEVREYE GİRMESİ İLE İLGİLİ KOD Primer (birincil) devredeki suyun sıcaklığı 100°C’yi-24 kW Baykan Eko bitermiş kombi için 95°C’yi aştığı anda belirir, kombinin çalışması bloke olur. Bu alarm durumunun ortadan kaldırılabilmesi için ekranlı versiyonda “E” ile işaretli RESET düğmesine basınız, ya da düğmeli versiyonda “A” ile işaretli düğme RESET pozisyonuna bir an geri getirilir. Kombin yeniden yanması sadece devredeki suyun sıcaklığının 60° veya 55 °C’nin altına düşmesi halinde gerçekleşecektir. Eğer bu mekanizma sık ...

·Baykan kombi E 08 veya LED 50° arıza kodu veriyor

Baykan kombi E 08 veya LED 50° arıza kodu veriyor YETERSİZ TESİSAT BASINCI KODU Isıtma tesisatındaki basıncın 0,6 bara inmesi halinde belirir, bu durum kombi stand-by durumuna taşır ve çalışma basıncı eski haline getirilmediği sürece devam eder. Basıncı eski haline getirebilmek için ISITMA TESİSATI BASINCININ KONTROLÜ başlığı altındaki paragrafta tarif edildiği gibi tesisatın doldurulması yeterli olacaktır. Eğer bu durum devam ediyor ise yetkili bir teknik servisi aramak gerekir. Problem ile alakalıdır genel olarak buna tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur. Probleminizi tespit ettikten sonra lütfen...

·Baykan kombi E 04 veya LED 40° arıza kodu veriyor

Baykan kombi E 04 veya LED 40° arıza kodu veriyor ÇEŞME SUYU TERMOSTATSININ ESKİDİĞİNİ BİLDİREN KOD Çeşme suyu termostatsının kötü bir şekilde çalışması halinde belirir. Kombi çeşme suyu sıcaklığını kontrol etme imkanını kaybetmiş