Bizi ArayınBizi Arayın...


Uydu ve Headend Sistemleri MONTAJ ARIZA

Profesyonel Merkezi TV ve Kablo TV Dağıtım Teknik Servis Montaj Hizmetleri

 

BİZİM İŞİMİZ KALİTELİ HİZMET...

Analog ve Dijital SMATV, Optik ve Koaksiyel Dağıtım Teknik Destek Servis


Merkezi TV Sistemi Nedir? 

Merkezi TV Sistemleri; kullanıcıların, belirli sayı ve içerikteki televizyon kanalını ilave bir cihaz (uydu alıcı) kullanmadan ve herhangi bir abonelik ücreti ödemeden odalarına gelen bir kablo üzerinden izlemesine olanak sağlayan sistemlerdir. En yaygın olarak; site, lojman ve rezidans gibi toplu konutlarda, otel ve tatil köyü gibi turizm tesislerinde, hastane ve okul gibi çok odalı yaşam birimlerinde kullanılır. Bu sistemler profesyonel uygulamacılar tarafından kurularak mevcut binanın/tesisin altyapısına kolayca entegre edilir. Mevcut binalarda dahil olmak üzere hemen hemen tüm binalarda kablo tesisatı inşaat aşamasında oluşturuldu- ğundan, kablo altyapısı ilave bir yatırım gerektirmez. Bu sistemlerden faydalanacak nihai kullanıcının — yani televizyon izleyicisinin — herhangi bir kurulum veya ayarlama yapmasına gerek yoktur. Tek yapılacak şey; odada yer alan TV priziyle televizyonu birbirine bağlamaktır.

Neden Merkezi TV Sistemi?  

Diğer pek çok televizyon sisteminin aksine Merkezi TV’de tüm odalara yayın verilir. Yani daire içerisinde birden fazla televizyon varsa, tüm televizyonlardan yayınlar izlenebilir. Ve dahası; bir odada maç izlenirken diğer bir odada dizi izlenebilir. Yayınlar herhangi bir uydu alıcısı, çanak anten kurulumu, platform aboneliği, abonelik ücretine ihtiyaç duymadan alınır. Merkezi TV Sistemi ürünler 365 gün 24 saat kesintisiz çalışacak şekilde üretilmektedir. Dolayısıyla bu profesyonel ürünler bireysel uydu TV çözümlerinin aksine çok daha dayanıklıdır ve arıza riskleri çok düşüktür. Merkezi TV sistemi oteller ve hastane gibi çok odalı birimler için zorunlu bir çözüm olduğu gibi, site ve rezidans gibi toplu konutlar içinse hem büyük kolaylık hem de prestij öğesidir. Diğer TV uygulamaları bina tesisatında karmaşaya yol açacağı gibi, çanak anten kirliliği gibi sonuçları da beraberinde getirir. Yeni nesil TV çözümlerinden bazıları internet bağlantısı gerektirmektedir. İnternet bağlantı hızları ve maliyetleri Türkiye şartlarında yüksek olduğu için, internet bağlantısı istemeyen Merkezi TV çözümleri hem maliyet hem de ülke şartlarının altyapısı düşünüldüğünde en doğru çözüm olarak öne çıkar. 

Merkezi TV Sistemi Çeşitleri! 

Temelde kullandıkları teknoloji ve sundukları kullanıcı deneyimi konusunda iki farklı çözüm var. Bunlardan ilki yakla- şık 20 yıldır kullanılan ve mutlaka sizin de en az bir kere farkında olmasınız bile kullanmış olduğunuz (örneğin gittiğiniz bir otelde veya misafirlikte) Analog Sistemler. Bir diğeri ise son yıllarda Merkezi TV sistemlerinde teknolojik bir sıçrama olarak görülen ve daha fazla kanal sayısını daha yüksek çözünürlükte izlemeyi olanaklı kılan Dijital Sistemler’dir.

Merkezi TV Sistemi Seçimi!  

Temelde birbirine çok benzeyen bu iki sistem arasında seçim yapılması gerektiğinde bakılması gereken ilk noktanın bu sistemden faydalanacak televizyonların sisteme uyumluluğu olduğunu belirtmeliyiz. Analog Sistemlerde, kullanılacak televizyonlar ister eski ister yeni olsun, yayınlar herhangi bir ilave cihaza gerek kalmadan izlenebilir. Bu şu demek; bugün herhangi bir binaya veya tesise Analog Sistem kurulursa tüm televizyonlardan yayınlar izlenebilecektir. Dijital Sistemlerde ise durum biraz farklı. Son birkaç yıldır hayatımızda olan bu sistemlerin çalışması için kullanılacak televizyonların yeni nesil televizyonlar olması gerekiyor. Örneğin bir otelde çoğunlukla tek tip televizyon olduğundan, sistem seçimi aşamasında televizyon modelinin dijitale uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir (Google ile bu işlem birkaç dakikadan fazlasını almaz—aradığımız kriter televizyonda DVB-C tüner olması—). Bu bilgiye kendiniz ulaşamazsanız www.izmirteknik.net adresinden iletişim bilgilerimize ulaşabilir ve bizden destek isteyebilirsiniz. Son 2 yıldır üretilen televizyonların tamamına yakının bu özelliğe sahip olduğunu da hatırlatalım. Televizyon uyumluluğu konusunda yaptığınız bu küçük araştırma sonrasında; şayet televizyonlar Dijital Sistemleri destekliyorsa; yüksek kanal kapasitesi, kristal netliğinde görüntü, dijital platform desteği (Dijitürk ve D-Smart) ve dü- şük kanal başı maliyet özellikleri ile mutlaka Dijital Sistem seçilmelidir. Site, rezidans ve lojman gibi toplu konut birimlerinde her hanede farklı model televizyon olduğundan, Analog ve Dijital Sistemlerin her ikisini de sunan bir hibrid (karma) çözüm, televizyon uyumluluğu konusunu ortadan kaldırır ve uyumlu televizyonlara sahip olan abonelerin Dijital, daha eski nesil televizyon sahiplerinin ise Analog yayın seyretmesi sağlanmış olur. Hatta aynı ev içerisinde eski model televizyondan Analog yayınlar izlenirken, yeni model televizyondan Dijital kanallar izlenebilir. Böyle bir hibrid (karma) sistem için hem Analog hem de Dijital Merkezi sistemin her ikisi birden kurulur ve tek kablo üzerine her iki çeşitte yayın olur. Veya hali hazırda Analog sistem kurulu bir yere Dijital Sistem’de ilave edilerek yine karma bir sistem tek altyapıdan televizyonlara ulaştırılır. 


Konut Çözümleri

Toplu konutlarda bireysel çanak antenlerin meydana getirdiği görüntü kirliliğini önleyen ve görüntü kalitesinde çığır açan merkezi TV dağıtım sistemlerinden başlayarak, günümüzde Triple Play adıyla entegre altyapılara dönen ihtiyaçlarda, yıllara uzanan fiber ve altyapı deneyimimizi katıyoruz.

Triple Play hizmeti veren kuruluşlara bu alanda eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor; Ultra Broadband (UBB) şebekeler ile çoklu abonelere ulaştırılan hizmetin kalitesini garanti ediyoruz.

UBB altyapısı üzerinden dijital ve analog yayınları (DVB-S/S2, DVB-C, DVB-T) içeren Merkezi TV (Headend) ve Multiswitch sistemlerini fiberoptik teknolojisiyle konutlarınıza uyguluyor ve Triple Play altyapıları için uygun sistemler tasarlıyoruz


OTEL ÇÖZÜMLERİ

Toplu konutlarda bireysel çanak antenlerin meydana getirdiği görüntü kirliliğini önleyen ve görüntü kalitesinde çığır açan merkezi TV dağıtım sistemlerinden başlayarak, günümüzde Triple Play adıyla entegre altyapılara dönen ihtiyaçlarda, yıllara uzanan fiber ve altyapı deneyimimizi katıyoruz.

Triple Play hizmeti veren kuruluşlara bu alanda eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor; Ultra Broadband (UBB) şebekeler ile çoklu abonelere ulaştırılan hizmetin kalitesini garanti ediyoruz.

UBB altyapısı üzerinden dijital ve analog yayınları (DVB-S/S2, DVB-C, DVB-T) içeren Merkezi TV (Headend) ve Multiswitch sistemlerini fiberoptik teknolojisiyle konutlarınıza uyguluyor ve Triple Play altyapıları için uygun sistemler tasarlıyoruz.


Hastane Çözümleri

Hastane altyapılarında telefon giderlerini düşürücü sistemler, tüm odalarda hasta konforu ve ek kazanç sağlayan IPTV altyapıları, doktor ve hastalar için bilgilendirme sağlayan Digital Signage ekranlama ve bilgilendirme sistemleri ile düşük maliyetli, getirileri ile ilk yatırım maliyetlerini karşılayan sistemler sayesinde daha düşük işletim gideri ve daha fazla konfor taahhüt ediyoruz.

Hastanenize özel ihtiyaçların belirlenmesi ve projelendirilmesiyle ilgili bize istediğiniz soruları yöneltebilir ve ihtiyaçlarınızı verdiğimiz bilgiler doğrultusunda belirleyebilirsiniz.

Sağlık Kurumlarına Yönelik Çözümlerimiz


Kamu Çözümleri

Kamu sektöründe ihtiyaç duyulan düşük işletme maliyetine sahip, uzun ömürlü ve güncellenebilen network altyapılarını gerektiğinde birbiriyle entegre ederek minimum ilk yatırım maliyetleriyle sunuyor; sistemlerin eğitimini ve sürekli desteğini veriyoruz.

IPTV ile ulusal ve uluslar arası birçok yayının HD kalitesinde takibi; VoIP ile düşük işletim maliyetli telefon altyapıları; Digital Signage ile yayın ve haber ekranlama; şubeler arası ya da bina içi kablosuz şebekeler ile kablo külfetinden muaf ve birbirine daima bağlı birimler; güçlü ve sorunsuz sinyal yayınları için sinyal işleme merkezleri ya da mevcut şebekelerinizin takip ve ölçümünü sağlayacak test ve ölçüm ekipman sistemleri sağlıyoruz.

Her bir sistemi talep ve ihtiyaçlarınıza özel olarak projelendirerek fayda maksimizasyonu sağlayan yapılarla kamu ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz.

RF altyapıları, IP tabanlı şebekeler, kablo TV ve internet altyapıları, VoIP ve IPTV sistemleri, belediyelerde Digital Signage ile bildirim çözümleri gibi birçok sistem kurulumunda ihtiyacınıza uygun profesyonel çözümler için bir telefon uzağınızdayız.

Kamu Kurumlarına Yönelik Çözümlerimiz


SMATV Sistemleri

Tüm yaşam ve çalışma alanlarında, yıllarca konforu sürülecek görüntü kalitesi sunan ultra broadband TV sistemlerini, fiber optik teknolojisi ile entegre ederek mesafe ve abone sınırlarını     aşıyoruz.Yapılarına göre koaksiyel, fiber ya da hibrit kablo altyapıları üzerine, Headend ya da Multiswitch tabanlı projelendirilerek yüksek kanal kapasitesi sağlayan merkezi TV sistemlerini,konut,   hastane, lojman, alışveriş ve yaşam merkezleri, iş merkezleri, oteller gibi sayısız alana uyguluyoruz.
Detaylı sistem bilgisi için tıklayınız.


IPTV Sistemleri

 

IPTV, geleneksel TV yayıncılığını geride bırakarak otellere vazgeçilmez müşteri konforu, kurumsal itibar ve farkettiren pazarlama yöntemleri sunuyor.

Sunduğunuz içerikler sayesinde kar sağlayabilir; tesislerinize ait kampanyaları kısa mesaj ile müşterilerinize duyurabilir; organizasyon ve reklamlarınızı Digital Signage  teknolojisiyle yayınlayabilirsiniz.

Detaylı sistem bilgisi için tıklayınız.


Kablolu Genişbant Şebeke Çözümleri

 

Kablolu Genişbant Şebekeler, birçok şehir ve bina altyapısında televizyon, IPTV, interaktif TV, internet ve telefon (VoIP) hizmetlerini bir araya getirerek günümüzde daha az kablo altyapısıyla Triple Play hizmetlerine olanak veren genişbant görüntü, ses ve veri transferini mümkün kılıyor.

 

Detaylı sistem bilgisi için tıklayınız.


Kablosuz Genişbant Şebeke Çözümleri

 

Tüm yaşam alanlarında: Point to Point (PtP) ile noktadan noktaya; Point to Multipoint (PmP) ile noktadan çoklu noktaya; % 99,99 uptime zamanlı, kablosuz ağlar kuruyoruz.
20 yıllık RF ve network deneyimimizden aldığımız profesyonelliğimizi, kablolu şebekelerin efektif ve maliyetli olduğu alanlar ve sistemler için kablosuz ağlara dönüştürerek özerk, güncel, yüksek performanslı, birbirine entegre edilebilen ve güvenilir altyapılar sağlıyoruz.

Detaylı sistem bilgisi için tıklayınız.


İnteraktif TV Sistemleri

 

Konaklama, eğlence, karşılama, eğitim ve pazarlamada yeni bir sayfa açan; dinamik İnteraktif TV sistemlerini Motorola ürünlerinin güvencesi ve yüksek sistem uzmanlığımızla sunuyoruz. ITV altyapılarını IPTV, VoIP, VoD ve Digital Signage teknolojisiyle entegre ederek tek altyapı üzerinden uyguluyor; tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak toplu çözümler üretiyoruz.

Detaylı sistem bilgisi için tıklayınız.


Kablo TV Sistemleri

 

Altyapınızı doğru yatırıma dönüştürüyoruz. 20 yılı aşan kablo TV deneyimimizle, uzun ömürlü, geleceğin teknolojisine köprü kuran, kazandıran ve güncel tutan şebekeler sunuyoruz.


Mobil TV Sistemleri

 

Merkezi TV sisteminizi tüm mobil cihazlarınızda ve şubelerinizde kullanmak mı istiyorsunuz? Tüm yayın akışları, şubeler arası konferans görüşmeleri ve hatta toplantıları*, tek altyapı üzerinden, tüm mobil cihazlarınızda** ve  şubelerinizde uygulamanızı sağlayan mobil TV sistemi sunuyoruz.

 

Detaylı sistem bilgisi için tıklayınız.


Mozaik TV Sistemleri

 

Farklı şekil ve düzenlerde, farklı kaynakları bir araya getirerek, istediğiniz ekran ve boyutlarda mozaik görüntü kanalı sunuyoruz.