Bizi ArayınBizi Arayın...


Kombi Seçmenin Püf Noktaları

Kombi Seçmenin Püf Noktaları

Soğuk kış aylarında ev ısıtma sistemleri arasında insanlara en çok konfor ve rahatlık sunan kombi sistemlerinin kullanımı her geçen gün artmaktadır. Yeni yapılan evlerin de ısıtma sistemlerinde tercih edilen ve her geçen gün talebin arttığı kombiler, geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Ekonomik bir ısıtma sistemi olarak kombiler, aynı zamanda doğalgaz altyapısı bulunan evlerde güven de sağlar. Özellikle çalışan insanlara büyük ısınma kolaylığı sunan kombiler, birçok markanın bünyesinde bulunmaktadır.

Kombi alacak olanlar, öncelikli olarak kombi markası ve özelliklerine dikkat etmeliler. Doğru bir tercih yapmak adına, birkaç farklı model ve marka arasında kıyaslama yapmanızı, kullanıcı yorumlarını okumanızı tavsiye ederiz. Kullanılacak mekâna göre kombiler farklı çeşitlerde mevcuttur. Aynı zamanda radyatör seçimini kombi ile uyumlu olarak yapmanızda fayda vardır. Bu sayede daha fazla ısınma verimi alabilirsiniz. Kombi kurulumu yapacak firmayı ise bilhassa dikkatli seçin.

Ev ya da iş yerlerine kombi kurulurken, toplam metrekare ve oda sayısının yanında, petek sayısı da dikkate alınmalıdır. Banyo ve lavabo sayısı dikkate alınarak, ihtiyaç duyulacak sıcak su konusu da kombi almadan dikkat edilen önemli bir püf noktasıdır. Ev ya da iş yeri hangi yöne bakıyor, ısı yalıtımı olması, bitişik bina olup olmadığı ve diğer fiziksel ortam koşulları göz önüne alınmalıdır.

Kombi seçiminde; donmaya dayanıklı, dijital ısı derece göstergeli, sessiz çalışan ve elektronik ateşleme gibi özellikler daha rahat kullanım sağlar.