Bizi ArayınBizi Arayın...


Kombi Kullanımında Tasarrufun Püf Noktaları

Kombi Kullanımında Tasarrufun Püf Noktaları

Daha verimli ve güvenli ortam ısınması için tercih edilen doğalgaz, doğru kombi kullanımı sayesinde tasarruf yapma imkânı da sunuyor. Diğer ısınma yöntemlerine göre daha çok tercih edilen kombiler, doğalgaz altyapısının her geçen gün olmayan diğer bölgelerde de yapılması ile beraber, kombi sistemlerine rağbet artmıştır. Doğalgaz altyapısına sahip olan ve kombi sistemi kurduran bireyler, kombi kullanımında bazı püf noktalarına hâkim olarak, bir yandan tasarruf yaparken, bir yandan da daha dengeli ısınabilirler. Doğalgaz faturasına endişe ile bakmamak için, sizler de aşağıda yer alan kullanım kriterlerine dikkat edebilirsiniz.

Doğalgaz kullanımında tasarruf yapmak mümkündür. Bunun için öncelikle doğalgaz tesisatının evinize uygun çap ve hesaplar doğrultusunda döşenmesi gerekir. Doğalgaz tesisatının yanlış döşendiğini, ilk petekle sonuncu arasında önemli bir ısı farkı olmasından anlayabilirsiniz. Bu durum, her odanın farklı ısıda olmasına, daha az ısınan odaların daha fazla ısıya ihtiyaç duymasına neden olur. Doğalgaz faturası da daha kabarık gelir. Kombi seçiminde de uzman kişilerden destek almanızda fayda vardır. Kaliteli ve doğru kombi seçimi ile beraber, neredeyse %40 ısınma tasarrufu sağlanabilir. Bir diğer püf noktası ise, bina dış cephesinde doğalgaz yalıtımı yapılmasıdır.

Kombi kurulumu yaptırılırken; öncelikle binanızın ısı yalıtımı varsa, doğalgaz termostatı kullanın. Bu sayede belirlenen ısıya ulaşılınca, kombi otomatik olarak durur. Uzaktan kontrol ile de ayarlama yapılabilir. Kombiyi sıkça açıp kapamamaya dikkat edin.