Bizi ArayınBizi Arayın...


Çamaşır Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Çamaşır Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Çamaşır makineleri büyük iş yükünden kurtulmamız için hepimizin sürekli olarak kullandığı evlerimizin vazgeçilmez beyaz eşyası haline gelmiştir. Yeni bir ev kurulacağı zaman atlamadan herkesin ilk alacağı beyaz eşyalar listesinde baş sıralarda yer almaktadır. Hayatımızı kolaylaştırıyor olması gibi çamaşırlarımızı da daha hijyenik bir biçimde giyebilmemiz için oldukça ihtiyaç duyulan bir makine olmaktadır. Ancak çamaşır makinelerinin daha uzun ömürlü olabilmeleri için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Sizlere bazı püf noktaları vererek yardımcı olacağız.

Her makinenin bir kapasitesi vardır. 5 kilo, 7 kilo, 9 kilo gibi. Eğer biz makinemize gerektiğinden fazla çamaşır yüklersek hem makineye zarar vermiş oluruz hemde çamaşırlarımız doğru olarak yıkanmayacaktır.  Makine ya aşırı yükleme yaparsak motoruna zarar vermiş olacağız ve makinemizin ömrü oldukça kısa olacaktır. Oyuzden çamaşır makinesi seçerken yüksek kapasiteli makineleri tercih etmeliyiz. Bu tek seferde daha fazla çamaşır yıkayabilmemiz için oldukça önemli bir ayrıntıdır.

*Makinelerimizin üzerinde her kumaş için farklı bir seçenek bulunur. Örneğin; pamuklular,narinler,yünlüler,renkliler,beyazlar gibi. Her kumaş türü için ona uygun olan seçeneği seçersek hem çamaşırlarımıza zarar vermemiş olacağız hemde çamaşırlarımız düzgün yıkanmış olacaktır.

*Çamaşırlarımızı makineye yerleştirmeden önce ceplerini mutlaka kontrol etmeliyiz. Çünkü herhangi bir bozuk para vaya herhangi bir parça makinemizin içinde kalarak makineye zarar verecektir.

*Renkli çamaşırlar ile beyaz çamaşırları birlikte makineye atmayın. Çünkü koyu renkli çamaşırlar beyazlara rengini salar ve bunun geri dönüşü olmaz.

*Çamaşır makinemize koyacağınız deterjan miktarı çamaşırlarınızın kirlilik derecesine bağlıdır. Çamaşırlarınız az kirliyse daha az çok kirliyse daha fazla deterjan koymalısınız. Ve program seçimini ona göre yapmalısını

*Çamaşır makinelerimizde herhangi bir arıza ile karşılaştığımızda bunu kendimiz onarmak yerine direk bir servis çağırarak halletmemiz en doğrusu olacaktır.