Bizi ArayınBizi Arayın...


Kıyma Makinesi Tamir Servisi

Kıyma Makinesi Tamir Servisi


Kıyma Makinesi Özel Servis Hizmeti Verdiğimiz Markalar;

Yazıcı Kıyma Makinesi Tamiri, Erici Kıyma Makinesi Tamiri, Meteka Kıyma Makinesi Tamiri, Enpero Kıyma Makinesi Tamiri, Yılmaz Kıyma Makinesi Tamiri, Alveo Kıyma Makinesi Tamiri. Çağdaş Kıyma Makinesi Tamiri, Ayhan Demir Kıyma Makinesi Tamiri, Omt Kıyma Makinesi Tamiri, Erigi Kıyma Makinesi Tamiri, Fatih Kıyma Makinesi Tamiri, Arı Kıyma Makinesi Tamiri, Boğaziçi Kıyma Makinesi Tamiri, Mixkap Kıyma Makinesi Tamiri, Bosfor Kıyma Makinesi Tamiri, Öztiryakiler Kıyma Makinesi Tamiri


SANAYI TİP KIYMA MAKİNESİ KULLANIM SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1) Makineyi çalıştırmadan önce kullandığınız prizin topraklaması olduğuna emin olunuz.
2) Eğer makineniz monofaze ise (220 volt) sigortanızın 32 Ampere ayarlı olduğundan emin olunuz.
3) Makineniz 380V ile çalışıyor ise kabloların bağlanma şekli iki siyah bir kahverengi uç FAZ, mavi uç NÖTR, sarı yeşil uç TOPRAKLAMA olarak bağlanmalıdır. Eğer fazlarda eksik bağlantı olursa makinede aşırı ses meydana getirir. Mavi uç(nötr kablo FAZ yerine bağlanırsa makineniz zarar görür.) Böyle durumlarda bağlantı hatalarından dolayı makineniz garanti kapsam dışı kalır.
4) Makinenizin ilk kullanımdan önce helezon, ayna, bıçak ve boğazının içini sıcak suyla yıkayınız ve kurulayınız.
5) Sırası ile; helezon, bıçak, ayna (aynayı takarken sabitleme piminin tam oturmuş olduğundan emin olunuz) ve boğaz somununu takınız ve hafifçe sıkınız.

6) Boğaz somununun sıkma işleminde, ayna ve bıçağın zarar görmemesi için;
a) makineyi çalıştırınız,
b) makine içine bir miktar et atınız,

c) çekme işlemi devam ederken anahtar ile boğaz somununun gerektiği kadar sıkınız. Böylece ayna ile bıçağın kuru kuruya sürtünmesini engellemiş olacaksınız.
7) Makinenizin uzun ömürlü olabilmesi için kesinlikle boşta çalıştırmayınız. Makinenizde et çekme işlemi yaparken küçükte olsa etin içerisinde hiç kemik olmadığından emin olunuz.
 8) Makine içerisinde et atma işlemini makine çalışırken yapınız. Makine dururken içerisine et atma ve daha sonra çalıştırma işlemi yapmayınız. 9) Makinenizin et atma yolluğundaki etleri itelemek için et takozlarını kullanınız. .kesinlikle elinizle bu işlemi yapmayınız.
10) Makineniz voltaj düşüklüğü veya kapasite üzeri et yükleme durumunda durabilir. Bu durumlarda makinenizi stop edin ve butonu diğer konuma getirerek ters yönde çalıştırın. Aksi takdirde motorunuz yanabilir.
11) Et çekme işlemi bittikten sonra fişi prizde takılı bırakmayınız.


ETİKETLER;
Yazıcı Kıyma Makinesi Servis, Ericı Kıyma Makinesi Servis, Meteka Kıyma Makinesi Servis, Enpero Kıyma Makinesi Servis, Yılmaz Kıyma Makinesi Servis, Alveo Kıyma Makinesi Servis. Çağdaş Kıyma Makinesi Servis, Ayhan Demir Kıyma Makinesi Servis, Omt Kıyma Makinesi Servis, Erigi Kıyma Makinesi Servis, Fatih Kıyma Makinesi Servis, Arı Kıyma Makinesi Servis, Boğaziçi Kıyma Makinesi Servis, Mixkap Kıyma Makinesi Servis, Bosfor Kıyma Makinesi Servis, Öztiryakiler Kıyma Makinesi Servis