Ocak Doğalgazdan Tüp Dönüşümü

Ocak Doğalgazdan Tüp Dönüşümü

Önceden doğal gaz ile kullanılan set üstü ocakların tüpe uyumlu hale getirebilmek için yapılan çalışmalara; ocak tüpe dönüşü denir. Fırınlı Ocak, Ocak, Ankastre Ocak, içerisinde yer alan ocak memeleri, biraz daha dar delikli parçalar ile değiştirildikten sonra ocağınızı Tüpte kullanabilirsiniz.

 

Tüpe Dönüşüm İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Tüple kullanılacak, fırın veya set üstü ocağınızın bağlantısının sağlam bir şekilde yapılması gerekir. Bağlantı borusu sıkıldıktan sonra, gaz kaçağı testi yapılmalıdır. Gaz kaçağı testi yapmak için, bulaşık süngerine bulaşık deterjanı sürülerek köpürtülür. Köpük bağlantı kısımlarına sürülerek test gerçekleştirilir. Daha güvenli bir doğalgaz testi için test makinesi ile test yapılması gerekmektedir. Ayrıca ocak için takılacak tüp memelerinin, cihazınızın markasıyla uyumlu olması gerekir. Ocak alev ayarının da iyi yapılması gerekir. Aksi takdirde fazla yanan ocaklarda tencere ve tavalarda siyahlanma ve alevin boşa yanması durumu ortaya çıkacaktır.

 

Doğalgaz Tüpe Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Set üstü ocak ya da fırınlarda doğalgaz tüpe dönüşümü yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde bağlantıların kötü yapılması nedeniyle gaz kaçağı gibi riskler ortaya çıkabilecektir. Ocak ya da fırınınızda doğalgaz tüpe dönüşümü için enjektör takımı alınması gerekmektedir. Enjektör takımları, ocağınızın marka ve modeline göre değişiklik göstereceğinden temini sağlanırken bu özellikler servis ya da bayiye belirtilmelidir. Enjektör takımının yanı sıra Tüp hortumu da elde edilmelidir. Bu hortumun sağlamlığından emin olmalı ve bağlantı yapıldıktan sonra ocağa sabitlenmesi için çeşitli bantlar ya da macunlar kullanılmalıdır. Unutulmamalıdır ki tüp konusu şakaya gelmez. Bu nedenle dönüşüm sırasında iyi malzemeler kullanılması ve montajının çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Bu yüzden doğalgaz tüp dönüşümlerini mutlaka bir servise yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

 


Tüpe Dönüşüm İletişim Telefonlarımız :

Haftanın her günü ve her saati aralıksız olarak hizmetinizdeyiz...

Telefonlarınızı bekliyoruz!

TEL: 0232 256 7 470 CEP: 0532 111 35 30

 

08:00

20:00

Mesai Saatleri Ofis Numaralarımız

Çağrı Merkezi

0 850 433 45 35    

Mobil santral

0 532 111 35 30

0232 256 7 470 ARAYIN.

info@izmirteknik.net

532 634 24 05

Gaziemir ACIL servis.

yildirimteknik@msn.com

532 634 24 05

Teknik DestekWhatsApp Hattı

 

 Şikayet ve önerileriniz için..